Mówca motywacyjny

O czym nie powinien zapominać profesjonalny trener biznesu

Michał Król
paź 22 2016

Kultura przedsiębiorcy

Rozwijaj się

W wolnych chwilach należy dbać o to, by nadrabiać braki w wiedzy. Jednocześnie można to robić na kilka różnorakich sposobów. Pierwszym jest korzystanie z ofert którejś ze szkół trenerów. To dobra opcja, ale będzie ona kosztowna. Mowa tutaj o wydatku rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem mogą być dodatkowe studia podyplomowe, które jednak zabiorą nam sporo czasu i trudno będzie łączyć prace trenera z pracą zawodową, która również ma nam gwarantować dopływ środków.

Jaki więc będzie optymalny sposób na rozpoczęcie kariery?

Wiele zależy od tego jak chcemy działać. Na pewno jednak trzeba cały czas uczestniczyć w nowych szkoleniach z zakresu kompetencji miękkich, negocjacji i innych przydatnych trenerom biznesu. Jeśli sami w domu chcemy się rozwijać musimy myśleć o konkretnych szkoleniach w formie sieciowej albo tez o książkach, które będziemy mogli sami sobie przeczytać. Nie zawsze jednak taki rozwój będzie tak efektywny jakby to dla nas było najważniejsze. Tak naprawdę wybory metody przygotowania do nowego wzywania uzależnione będą od tego w jakiej jesteśmy sytuacji finansowej. Od tego zależy ile jesteśmy w stanie poświęcić na naukę, jak dużo mamy również czasu wolnego.

Negocjacje w biznesie

Duże firmy vs freelancing

Od jakiegoś czasu obserwujemy wysyp trenerów-freelancerów. Samodzielna działalność to duże wyzwanie, ale jednocześnie pewność siebie i satysfakcja. Podczas stawiania pierwszych trenerskich kroków dobrze będzie pamiętać, że trzeba inwestować w markę. W końcu komu przyszłoby do głowy skorzystanie z usług nikomu nieznanej osoby w branży, nawet jeśli ceny będą dobre. Jeśli mamy swoją działalność nie tylko mamy swobodę, ale również obowiązki i także mamy również dodatkowe koszty. Szczególnie dla wielu osób te piętrzące się koszty będą poważnym problemem, i trudno będzie o własną działalność.

Praktyka czyni mistrza?

Jeśli ktoś w branży będzie początkujący musi szukać takich opcji, dzięki którym nabierze nieco doświadczenia. To ważna sprawa. W treściach ogłoszeń o pracę dla trenerów bardzo często pojawia się wymóg doświadczenia, dlatego to bardzo ważna sprawa, by cały czas się w tym kierunku rozwijać i mieć to doświadczenie, które pozwoli nam na zdobycie poważnych zadań do wykonania.

Udostępnij