Mówca motywacyjny

Mówca motywacyjny kontra własne ego

Michał Król
paź 22 2016

Poczucie własnej wartości

Wpływ na uczenie się

Ego może również ograniczyć samorozwój. Aby poczuć się wolnym i móc się efektywnie rozwijać należy pozbyć się wyobrażeń o tym kim jesteśmy. Warto starać się o wprowadzenie takich rozwiązań, dzięki którym rzeczywiście będziemy widzieli na co nas stać i co możemy zmienić, by rozpocząć swoją nową drogę.

Sprawdź się

Należy sprawdzić jak silne mamy ego, możemy sobie zadać kilka pytań i zastanowić się nad własnym postępowaniem. Ważne będzie również przemyślenie sobie czy potrafimy do spraw podejść z dystansem i czy łatwo będziemy znosić krytykę. Powinniśmy tez uzmysłowić sobie jak bardzo się przejmujemy się sytuacją, kiedy ktoś udowadnia nam ze nie mamy racji. Dla wielu z nas to bardzo bolesne i kłopotliwe. Trzeba się zastanowić czy będziemy w stanie sami się kontrolować, czy umiemy się również z siebie czasami pośmiać. Taki dystans do siebie jest bowiem bardzo ważny, może dać nam wiele korzyści w codziennym życiu.

Pokieruj nim

Bardzo dobrzy mówcy motywacyjni potrafią przekroczyć własne ego oraz umieją przejąć kontrolę nad reakcjami, wiedza jak nimi sterować. Wymaga to pracy nad ograniczeniami własnego myślenia oraz nad uelastycznieniem własnych reakcji, które właśnie są sterowane przez nasze własne ja. Pamiętać należy, że zły obraz siebie samego może mieć zły wpływ na zdolność szkolenia innych osób. Dzieje się tak w momencie, gdy nasze wyobrażenie o sobie jest połączone z licznymi przekonaniami o tym co ważne i właściwe. Jeśli będziemy silnie związani i identyfikujemy się z wykonywanym zawodem można zostać niewolnikiem zasad i granic, które będą nam narzucone. Z pewnością poznanie zasad trenerów będzie bardzo ważne.

Pewność siebie

Warto pamiętać o równości

Otwartości, łatwości w nawiązywaniu kontaktu z druga osobą. Warto uświadomić sobie jaki wpływ na nas będzie miało nasze ego. W ten sposób mamy szanse na to, by zwiększyć obszar naszej wolności oraz wyborów, co będzie wpływać korzystnie na nasze umiejętności kontaktowania się z drugim człowiekiem. Trener może dać nam wiele umiejętności, ale to nam powinno zależeć na tym, by z nim współpracować. Jeśli nie będzie współpracy nie będzie dobrych wyników i efektów.

Udostępnij