Trener biznesu

Trener biznesu – od nowicjusza do profesjonalnego trenera

Beata Malarczyk
paź 21 2016

Trening pewności siebie

Każdy kto myśli o tym, by zostać trenerem biznesu musi przeprowadzić swoją osobistą diagnozę. Warto wykonywać szereg testów pod okiem dobrych ekspertów. Na ich podstawie stworzy się mapę własnych słanych i mocnych stron dzięki temu mamy również odpowiednią wiedze czy do takiego właśnie zawodu będziemy się nadawać.

Jeśli interpretacja będzie pomyślna będzie można rozpocząć naukę w szkole trenerów biznesu. Można bez żadnych kwalifikacji podjąć taka pracę, ale w dużych przetargach tak naprawdę nie mamy szans. Klienci coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego jaką wartość niosą za sobą ludzie, którzy do danego zawodu są rzeczywiście dobrze przygotowani. Wybierając dla siebie placówkę naukową warto sprawdzić kto tam jest mistrzem. Po efektach ich poznacie – tak często się mówi. Dlatego warto zobaczyć kto w danym miejscu uczy i kto z danego miejsca się wywodzi, jeśli chodzi o już pracujących mówców. To szansa na ocenę umiejętności i znalezienie takiej postaci, która rzeczywiście dobrze się w naszym przypadku sprawdzi.

Trening czyni mistrza

Rzetelny trening, który będzie do zawodu przygotowywał powinien trwać nawet około rok. Dodatkowo można go także połączyć z różnorakimi kursami, na których uczyć się można kreatywności, zarządzania procesami, konfliktami czy tez relacji interpersonalnych oraz sztuki budowania relacji. Po ukończeniu szkoły warto wybrać się na praktykę do mistrza. Dla młodego adepta będzie ważna obserwacja osoby, która w zawodzie pracuje i ma nam coś więcej do przekazania, będzie w stanie pokazać swoje umiejętności. Na pewno kluczem będzie praktyka i próbowanie swoich sił w różnych wydarzeniach.

Zawód mówcy

Droga do sukcesu

W zawodzie trenera biznesu podążyć można jedną z trzech ścieżek. Pierwsza z nich będzie zatrudnienie w przedsiębiorstwie jako szkoleniowiec wewnętrzny, a druga to kontrakt z firmą szkoleniową. W obu przypadkach nie musimy zajmować się sprzedażą czy obróbką kontrakt szkoleniowego i zaczniemy zajmować się tylko mowami. Najbardziej atrakcyjny będzie jednak zawód freelancera. Wówczas należy się odnajdywać w różnych rolach, ponieważ to my o wszystkim decydujemy, my będziemy kierować swoją jednoosobową firmą i trzeba będzie samemu umieć powalczyć o klienta. Wtedy jednak mamy najwięcej możliwości podjęcia samodzielnych działań.

Udostępnij