Wystąpienia publiczne

Mówca motywacyjny, czyli wystąpienia i szkolenia w cenie

Paweł Gałuszka
paź 22 2016

Wyścig szczurów

Odniosłeś sukces w biznesie?

Jeśli jesteś utytułowanym sportowcem czy masz w życiu prawdzie szczęście?

Jeśli tak się stało to możesz być dobrym mówcą motywacyjnym. Dziś jest to zawód bardzo popularny. Praktycznie na tym świecie wszyscy marzą o pieniądzach, władzy czy sławie. Dlatego właśnie mówcy motywacyjni mają tak wiele nam do zaoferowania. Takim przykładem doskonałego motywatora jest bez wątpienia Nick Vujcic, człowiek bez rąk i nóg, który dziś jest właśnie motywatorem dla wielu osób ma nam tak wiele do zaoferowania.

Mówca motywacyjny

Swoje refleksje opisał on w książce, gdzie pokazuje jakie przeszkody i ograniczenia miał na swojej drodze, ale przede wszystkim o tym, że te przeszkody dotyczą naszego umysłu i to właśnie będzie największym problemem. Nick pokazuje wszystkim, że te ograniczenia z naszego umysłu można naprawdę sprawnie pokonać, jeśli tylko sami będziemy chcieli, sami będziemy mieli odpowiednią motywację. To właśnie on był w stanie pokazać wielu ludziom, że warto żyć niezależnie od tego jakie problemy nas trawią. Sam miał wielki dołek w momencie, gdy miał 10 lat i nawet myślał o samobójstwie, jemu pomogła rodzina. W jego przemowach jest tak wiele siły, że dla wielu osób może to być naprawdę wielka motywacja, która da niesamowite efekty.

Sukces zawodowy

Trener biznesu

Wśród trenerów motywacyjnych jest również bardzo wiele takich osób, które współpracują z wielkimi korporacjami i pokazują wyjątkową kreatywność, myślą o tym by dawać innym siłę. Chodzi nie o zwykłych prostych ludzi, ale o pracowników firm, by w ten sposób generować tak naprawdę większe zaangażowanie, większą wydajność u takich pracowników. I wydaje się, że to taka droga, która dobrze się sprawdza, ponieważ wiele firm idzie w tym właśnie kierunku.

Wystąpienia motywacyjne

Mówcy motywacyjni łączą się tym, że mają pełne przekonanie, że nic w naszym życiu nie będzie zdarzać się przypadkowo. Każda okoliczność to dla nas pewna lekcja, z której będzie trzeba się wiele uczyć. Tu można również przypomnieć co mówił budda, który podkreślał. Że nasze życie to efekt naszego myślenia. Jeśli potrafimy racjonalnie myśleć mamy szanse na sukces. Warto iść swoją drogą tak by każdy element, który się pojawi zrozumieć i wyciągnąć z niego rzeczywiście to wszystko co najważniejsze.

Udostępnij