Zdobądź motywację

Brak Ci motywacji? Radzimy!

Michał Król
paź 22 2016

Dążenie do celu

1. Poszukaj inspiracji

To co inspiruje będzie również działać motywująco i wszystko to może być. Może to być inna strona, rodzina, znajomi czy zwykłe zdjęcie.

2. Znajdź trenera, zapisz się na kurs

To sprawi, że zaczniemy działać a potem będziemy kontynuować to co już udało się zacząć. Nie jest to może najtańszy sposób na utrzymywanie motywacji, ale bardzo skuteczny. Będzie można go stosować w różnych dziedzinach. Jeśli dobrze poszukamy uda się nam znaleźć dobry kurs i trening w dobrej cenie.

3. Czemu chcesz to zrobić?

Warto znaleźć powody do działania i je sobie zapisać. Trzeba się zastanowić dlaczego to robimy i co chcemy robić, analizujemy wnioski jakie się nasuwają. Jeśli podejmujemy jakąś decyzje dla bliskich staramy się bardziej nic gdy robimy coś dla siebie. Nie znaczy to, że działanie dla siebie jest złe, ale szukamy motywacji, by działać sprawniej.

4. Nie daj się zniechęcić

Pewnie nie raz pojawią się osoby, które będą nas odciągać od tego co ważne. Dobrze więc umieć takie przypadki rozpoznać, żeby sobie z nimi poradzić. Chodzi o to, by się tego nauczyć i mieć przy sobie karteczkę, gdzie wszystko będziemy zapisywać. To prosta i efektywna metoda na odkrycie czyhających na każdym kroku pokus. A wtedy możesz świadomie je ominąć.

Rozwój osobisty

5. Nigdy nie odpuszczaj dwóch dni z rzędu

Jesteśmy tylko ludźmi i możemy coś zapomnieć. Ale jeśli już się tak właśnie zdarzy i następnego dnia nie jesteśmy na siłach to nie można do tego dopuścić i trzeba się brać do pracy. Nie odpuszczamy dwóch dnia z rzędu, bo wszystko nam padnie.

6. Wizualizacja celu

To bardzo ważna kwestia, by mieć swój cel w domyśle przed oczami, ponieważ wtedy dużo łatwiej będzie nam do niego dążyć. Warto wyobrażać sobie upragniony sukces bardzo dokładnie, ponieważ dzięki temu wszystko będzie łatwiej osiągnąć. Łatwiej nam będzie do tego dążyć, gdy będziemy tak naprawdę wiedzieć do czego chcemy dążyć.

7. Dziennik postępów

Warto również prowadzić notatki, w których będziemy sobie wszystko zapisywać. Widząc postępy na pewno będziemy zmobilizowani. To ważne, by również skutecznie wyłapać teoretycznie błędy, które również mogą się pojawić. Robimy wpisy na każdy dzień.

8. Zdrowa rywalizacja

Współzawodnictwo jest w naszych głowach i dlatego, jeśli z kimś będziemy walczyć to to nasze działanie pewnie będzie bardziej efektywne, w końcu będziemy chcieli mieć dobry wynik.

9. Złóż publiczną obietnicę

To będzie zawsze działać, załóż bloga i śmiało ogłoś. Ludzie na pewno patrzą i wtedy nie będziemy chcieli dobrze wypaść.

10. Myśl pozytywnie

Odrzucamy wszystkie złe przeczucia. Kontrolujemy swoje myśli, wsłuchujemy się w głos wewnętrzny. Mamy go tak jak każdy inny. I zacznijmy siebie słuchać.

Udostępnij